Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wiadomości

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017

18 i 19 maja 2017 r. Centralna Biblioteka Statystyczna im. Stefana Szulca gościła uczestników Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Z tej okazji w naszej czytelni zaprezentowana została wystawa dawnych map oraz zdjęć pokazujących zmiany wystroju sali czytelnianej na przestrzeni lat. Można było również obejrzeć współczesne i historyczne publikacje statystyczne i kartograficzne z całego świata.

Podczas przedstawionej prezentacji komputerowej opowiadaliśmy o działalności biblioteki i jej zbiorach. Pokazaliśmy też możliwości wyszukiwania informacji i korzystania z naszych zasobów na odległość. Zaprezentowana została dostępna na naszej witrynie Statystyczna Biblioteka Cyfrowa, jej funkcje oraz interesujące przykłady udostępnianych przy jej pomocy publikacji z XIX i XX wieku.

Na koniec wszyscy chętni mogli zapoznać się z dostępnym w czytelni księgozbiorem oraz  wydawnictwami  cyfrowymi z lektorium komputerowego. Można było również zaopatrzyć się w publikacje statystyczne wydane przez Główny Urząd Statystyczny i Eurostat oraz materiały informacyjne CBS.

Wszystkim, którzy odwiedzili naszą czytelnię podczas Dni Otwartych serdecznie dziękujemy za wizytę, zainteresowanie oraz interesującą dyskusję. Zapraszamy do kolejnych wizyt i korzystania z naszych zbiorów w przyszłości.
Finał I edycji Olimpiady Statystycznej

19 kwietnia 2017 r. odbył się finał I edycji Olimpiady Statystycznej. Jedną z atrakcji przygotowanych dla finalistów i ich opiekunów była wizyta w Centralnej Bibliotece Statystycznej.

Podczas spotkania nasi goście mogli poznać historię biblioteki począwszy od momentu jej powstania w 1918 r. oraz dowiedzieć się jak wygląda nasza praca dzisiaj. Omawiane były dostępne w bibliotece usługi, zbiory w formie tradycyjnej i cyfrowej a także zasady korzystania z nich w czytelni, lektorium komputerowym oraz na odległość.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazywane w czytelni interesujące publikacje, m.in. statystyki z XIX w., dawne i współczesne wydawnictwa Głównego Urzędu Statystycznego, ciekawe wydawnictwa kartograficzne i zagraniczne roczniki statystyczne, których bogaty zbiór posiadamy i udostępniamy. Wszyscy chętni mogli też zwiedzić bibliotekę.

Zwycięzcom i finalistom Olimpiady Statystycznej serdecznie gratulujemy.  Dziękujemy za miłe spotkania. Wszystkich zapraszamy do odwiedzin i jak najczęstszego korzystania ze zbiorów Centralnej Biblioteki Statystycznej.


Do góry